Zegarek na pasku czy bransolecie - co wybrać?

Zegarek to klasyczna forma biżuterii używana już od bardzo dawna. Mimo że na przestrzeni czasu zmieniał formę i wygląd, to wciąż posiada grono oddanych użytkowników zarówno wśród Pań, jak i Panów. Różnorodność wzorów jest niezliczona, a marki oferujące w swoich kolekcjach zegarki prześcigają się pod kątem innowacyjności i wytrzymałości oraz starają się zadowolić klientów atrakcyjnym designem. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem wymarzonego czasomierza, musisz podjąć podstawową decyzję - zegarek na pasku czy bransolecie?

Skórzany pasek

Wiele zegarków, z którymi zapewne się spotkasz, posiada skórzany pasek. Droższe modele mogą poszczycić się wysokiej jakości skórą naturalną, a tańsze egzemplarze są wykonane z tworzywa sztucznego imitującego skórę. Zaletą zegarka na pasku jest z pewnością różnorodność kolorów i wzorów. Bez problemu znajdziesz taki czasomierz, który dopasuje się do każdej Twojej stylizacji - nawet w rzadko spotykanym kolorze. Co więcej, pasek emanuje niewymuszoną elegancją i stanowi subtelną ozdobę każdej kreacji. Zadając sobie pytanie: pasek czy bransoleta, weź pod uwagę fakt, że paski można z łatwością wymienić, co sprawia, że Twój zegarek może zmieniać swój charakter i towarzyszyć Tobie w ten sposób w każdej sytuacji. Klasyczne zegarki na pasku nierzadko posiadają delikatne wytłoczenia, dzięki czemu zegarek nabiera bardziej eleganckiej formy. W połączeniu z wyszukaną tarczą, jak w przypadku modelu Certina DS 8 Chronograph Moon Phase dostępnego na stronie zegarmistrz.com, może stworzyć niepowtarzalną ozdobę Twojego nadgarstka.
Certina DS Podium Lady Precidrive
Kup teraz
Certina DS Sport Chronograph
Kup teraz
Certina DS 8 Chronograph Moon Phase
Kup teraz

Pasek silikonowy

Zalety paska silikonowego są bardzo podobne, jak w przypadku skórzanego. Możliwość nieskomplikowanej wymiany, a także wygodne zapięcie i łatwa regulacja długości sprawiają, że paski silikonowe również posiadają swoje grono miłośników. Cechą typową dla pasków silikonowych jest fakt, że nadają one zegarkom sportowego charakteru. Najczęściej paski silikonowe stosuje się w zegarkach typu smartwatch, ale równie często można je spotkać w klasycznych zegarkach, jak na przykład Certina DS Sport Chronograph, który łączy w sobie funkcję eleganckiego i klasycznego czasomierza z dynamicznymi i funkcjonalnymi elementami.
Zegarki na pasku

Bransoleta

Zegarek na bransoletce to najczęściej wybierany model biżuteryjny wśród Pań. Różnorodność wzorów bransolet sprawia, że każda kobieta znajdzie taki, który odpowie na wszystkie jej potrzeby względem zegarka. Bransolety są na ogół bardziej ozdobne niż paski, idealnie pasują do eleganckich tarcz i kopert zegarków, które świecą kryształkami, cyrkoniami czy brokatem. Występują najczęściej w klasycznych kolorach srebra, żółtego złota czy szampańskiego złota. Są bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Wykonane w większości przypadków ze szlachetnej stali nierdzewnej, co przekłada się na długie lata użyteczności. Równie niestrudzona jest bransoleta tytanowa obecna w zegarku Certina DS Podium Lady Precidrive, która prezentuje się szlachetnie i niełatwo ulega zarysowaniom.
Zegarki na bransolecie